Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji interaktywnej? - Agencja Interaktywna Matezun

Kiedy już zdecydujesz się na rozwój swojej firmy w internecie, pora wybrać agencję interaktywną. Jak jednak dokonać prawidłowego wyboru? Czym się kierować?

Jak już wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, agencje interaktywne to takie podmioty, które zajmują się kompleksową obsługą marek w internecie. W skład ich usług wchodzi przede wszystkim tworzenie stron WWW i sklepów internetowych, ich obsługa i wsparcie techniczne, social media marketing czy też płatne kampanie reklamowe.

W ostatnim czasie w związku z dynamicznym rozwojem internetu na rynku pojawia się dużo nowych agencji interaktywnych. Podpowiadamy zatem jak nie zginąć w tym gąszczu i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tej właściwej.

Portfolio

Zobacz, jakie marki obsługiwała wcześniej agencja, która Cię interesuje. Dzięki temu zyskasz ogólny pogląd na jej realizacje i jej sposób działania. Sprawdź, czy wśród zleceń znajdują się firmy z podobnej branży, w której działasz. Jeśli tak, możesz podejrzeć zastosowane rozwiązania i ocenić, czy przyjęte metody będą Ci odpowiadać.

W przypadku, gdy nie znajdziesz identycznych tematycznie marek – nie zrażaj się. Z racji tego, że agencje interaktywne skupiają się tylko na działalności internetowe, zazwyczaj cechują się elastycznym i świeżym podejściem, znają trendy i wiedzą, co może sprawdzić się w Twojej firmie. Na pewno uda Wam się wypracować wspólne rozwiązanie.

Doświadczenie

Agencje interaktywne to stosunkowo nowe podmioty na rynku. Zaledwie kilkuletnia działalność nie powinna zatem dziwić i nie jest powodem do niepokoju. Panuje przekonanie, że im dłuższy okres funkcjonowania agencji, tym bardziej można spodziewać się większego doświadczenia i lepszych rezultatów.

To jednak nie zawsze okazuje się prawdą. Świeże podmioty mogą być równie dobre jak te, które działają na rynku już dłużej. Zamiast tego lepiej zwrócić uwagę na to, w czym specjalizuje się dana agencja, co robiła w przeszłości oraz czy jej działania były efektywne. Jeżeli na stronie znajdują się case studies konkretnych marek – warto się z nimi zapoznać.

Wiarygodność

Opinie to jedna z pierwszych rzeczy, którą powinniśmy sprawdzić, jeżeli chcemy podjąć współpracę z zewnętrznym podmiotem. Zobacz, czy w historii współpracy na stronie agencji znajduje się kilka słów od poprzednich klientów oraz zapoznaj się z ocenami firmy w Google. To oczywiście jedynie subiektywne spojrzenie. Trzeba mieć na uwadze, że praca z agencją interaktywną może odbywać się z różną intensywnością i na różnym szczeblu.

Zapytaj o opinię wśród swojej sieci kontaktów lub pośród partnerów biznesowych. Doświadczenie podpowiada nam, że to właśnie z poleceń uzyskuje się najlepsze przekierowania.

Zakres usług

Większość agencji interaktywnych będzie oferowała podobne usługi. Zwróć jednak uwagę na to, czy są one kompleksowe. Jeśli będziesz chciał stworzyć tylko stronę internetową, a po jakimś czasie będziesz potrzebował uzyskać dodatkowe wsparcie lub zaktualizować treści – zorientuj się, czy dana agencja oferuje również opiekę techniczną.

Gdy już raz podejmiesz z kimś współpracę i okaże się ona owocna, warto zostać z taką firmą na dłużej i powierzyć jej inne aspekty działalności w internecie.

Komfort pracy

Istotnym czynnikiem jest również to, jak będzie wyglądał kontakt między agencją a Twoją firmą. Sprawdź, czy przypisany będzie Ci jeden pracownik czy też w razie konieczności będziesz musiał kontaktować się z różnymi osobami.

Z doświadczenia wiemy, że dzięki dedykowanemu opiekunowi komfort współpracy wzrasta. Klient informowany jest na bieżąco, wie, co dzieje się z jego marką i nie musi za każdym razem ustalać tych samych szczegółów.

W agencji interaktywnej Matezun dbamy o naszych klientów w sposób kompleksowy. 4 lata doświadczenia na rynku e-marketingu pozwalają nam na swobodne poruszanie się w przestrzeni internetowej i kształtowanie wizerunku marek. Jeśli myślisz o wejściu na rynek lub rozwijaniu swojej firmy w sieci, skontaktuj się z nami i zobacz, czy nasze metody będą Ci odpowiadać.