Google Ads Performance Max – jak osiągnąć najlepsze wyniki? - Agencja Interaktywna Matezun

W ostatnich latach kampanie Google Ads stały się dla wielu firm, od tych najmniejszych, do tych największych, jednym z najważniejszych elementów strategii marketingowych. W zależności od potrzeb, możliwe jest realizowanie kampanii Google Ads w postaci wyświetlania reklam w wynikach wyszukiwania Google, na stronach internetowych i aplikacjach korzystających z usług Google oraz w filmach na najpopularniejszej platformie z wideo – YouTube. 

W zależności od pożądanego miejsca wyświetlania reklam Google, najczęściej wybiera się jeden z poniższych czterech typów kampanii reklamowych Google Ads:

  • Kampania w sieci wyszukiwania – reklamy mają postać tekstową i wyświetlają się w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google.
  • Kampania displayowa w sieci reklamowej – reklamy mają postać graficzną, wideo lub tekstu, wyświetlają się na różnych stronach internetowych i aplikacjach w sieci reklamowej Google.
  • Kampania produktowa PLA, czyli Product Listing Ads – reklamy produktów fizycznych bądź cyfrowych wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google, w zakładce Zakupy.
  • Kampania video YouTube Ads – reklamy wideo wyświetlane przed, w trakcie lub po filmach na YouTube.

Co w przypadku, gdybyś chciał skorzystać jednocześnie ze wszystkich rodzajów kampanii Google Ads?

Zamiast konfigurować kilka kampanii jednocześnie, możesz przetestować kampanię Google Ads Performance Max!

Czym jest Google Ads Performance Max? 

Google Ads Performance Max to nowy typ kampanii reklamowej, która łączy w sobie wszystkie powyższe typy kampanii reklamowych Google Ads. Dzięki Performance Max możesz wyświetlać reklamy we wszystkich kanałach przekazu Google. Jednak poza ułatwieniem koordynacji kampanii reklamowych, Performance Max korzysta także z bardziej innowacyjnych rozwiązań: wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatyzacji różnych aspektów tworzenia i zarządzania kampaniami. Algorytmy sztucznej inteligencji wykorzystywane w Performance Max analizują dane o skuteczności kampanii w czasie i dostosowują miejsca realizacji kampanii w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

Jakie są korzyści z Google Ads Performance Max?

  • Brak konieczności tworzenia oddzielnych kampanii dla różnych kanałów – Performance Max wyświetla reklamy w różnych kanałach Google (wyszukiwarka Google, sieci reklamowe Google, YouTube Ads, Mapy Google, Zakupy Google, , eliminując potrzebę tworzenia i zarządzania oddzielnymi kampaniami dla każdego kanału.
  • Automatyzacja – Performance Max automatyzuje wiele aspektów tworzenia i zarządzania kampaniami, co oznacza, że nie będziesz musiał wszystkiego ustawiać ręcznie, algorytmy same znajdą najbardziej efektywne miejsce do reklamowania się. Ty możesz skupić się na definiowaniu celów i dostarczaniu treści, a Google zajmie się resztą.
  • Lepsze wyniki – AI wykorzystywana w Performance Max analizuje dane o skuteczności kampanii w czasie rzeczywistym i automatycznie dostosowuje reklamy do użytkowników na podstawie profilowania w taki sposób, aby zmaksymalizować wyniki.
  • Niższe koszty – Performance Max może pomóc firmom obniżyć koszty reklamowe, automatycznie lokując pieniądze w najskuteczniejsze formaty reklam

Dla kogo NIE jest Google Ads Performance Max? 

Z uwagi na korzystanie z zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji Performance Max zdecydowanie nie jest dla tradycjonalistów, którzy chcą zachować pełną kontrolę nad tym, gdzie wyświetlają się ich reklamy i w jakiej ilości. Przez to, że Performance Max jest w dużej mierze zautomatyzowany, osoby, które zdecydują się skorzystać z tego rodzaju kampanii Google, mają mniej bezpośredniej kontroli nad kampaniami.

Z tego samego powodu Performance Max może nie zdać egzaminu w przypadku, gdy masz bardziej szczegółowe cele reklamowe, takie jak promocja określonego produktu lub usługi, nakierowane na określoną grupę odbiorców. Wtedy lepiej może sprawdzić się jedna z wcześniej wymienionych kampanii Google Ads.

Korzystanie z kampanii Performance Max niesie za sobą także konieczność zaufania algorytmom sztucznej inteligencji, ponieważ to one za nas będą decydować, w którym miejscu reklama będzie się wyświetlać.

Mimo tak licznych udogodnień, kampania Performance Max nie jest też dla osób, które nie mają czasu na zajmowanie się marketingiem swojej firmy, gdyż ustawienie narzędzia Performance Max wymaga od użytkownika wiedzy o poszczególnych platformach, znajomości teorii marketingu, oraz, aby w pełni wykorzystać potencjał narzędzia, wysokiej jakości materiałów reklamowych i monitorowania wyników kampanii. Jeśli zaliczasz się do takich osób, to spokojnie – nasza agencja interaktywna Ci pomoże.

Dlaczego agencja interaktywna Matezun to dobry wybór? 

Mamy ponad pięcioletnie doświadczenie w marketingu internetowym, potrafimy tworzyć materiały najlepszej jakości, a analiza wyników i moderacja działań AI również zalicza się do naszych kompetencji. Powierzając nam prowadzenie swoich kampanii Google Ads Performance Max, możesz mieć pewność, że Twoje kampanie będą zarządzane przez doświadczonych ekspertów, którzy wykorzystają sprawdzone strategie i dostosują kampanie do Twoich specyficznych celów biznesowych, tak byś Ty, mógł się zająć prowadzeniem swojego biznesu.

Skontaktuj się z nami…