Dlaczego warto powierzyć prowadzenie social mediów profesjonalnej agencji? - Agencja Interaktywna Matezun

Nie podlega już dyskusji, że obecność firmy w social mediach potrafi przynieść mnóstwo korzyści. Wiele małych i średnich przedsiębiorstw podejmuje się tego wyzwania na własną rękę. Rezultaty takiego rozwiązania bywają jednak różne. Dlaczego?

Prowadzenie mediów społecznościowych to proces czasochłonny, który nie może być wykonywany w sposób doraźny. By obecność i promocja firmy w internecie przyniosła oczekiwane efekty, należy myśleć o tym kompleksowo, działać konsekwentnie i stale monitorować sytuację. Natłok codziennych obowiązków związanych z własną firmą w połączeniu z tak angażującym procesem marketingowym może być niemożliwy do pogodzenia.

Co zatem zyskasz dzięki powierzeniu swoich social mediów profesjonalnej agencji?

Skuteczność

Konsekwentnie prowadzone social media budują wizerunek eksperta i sprawiają, że firma staje się bardziej wiarygodna. Dzięki temu szybciej docierasz także z przekazem do użytkowników, pozyskujesz nowych i utrzymujesz lojalnych konsumentów, przez co zwiększa się sprzedaż i zyski.

Rzetelna analiza

Social media to nie tylko tworzenie i publikowanie treści. Dobranie grupy docelowej, stworzenie dokładnego planu, analiza konkurencji – to zaledwie kilka elementów składowych całego procesu. Działania w internecie są skuteczne tylko wtedy, gdy dopasowane są do profilu działalności i charakteru marki. Na początku zawsze wnikliwie analizujemy sytuację, by wyciągnięte wnioski móc przełożyć na efektywne zarządzanie mediami społecznościowymi.

Czas i spokój

Większość procesu strategicznego i twórczego przypada na nas. Zajmujemy się stworzeniem lub skorygowaniem planu działań w social mediach, wymyślaniem treści, tworzeniem grafik i weryfikacją, by mieć pewność, że fanpage prowadzony jest bezbłędne. Dzięki temu nie musisz martwić się o terminowość publikacji, jej szczegóły czy kontakt z odbiorcami. 

Sprawdzona wiedza

Wybór formy działania, kanałów czy rodzaj komunikatów kierowanych w stronę użytkowników jest ważnym elementem. Nie każda branża i rodzaj treści sprawdzi się we wszystkich serwisach. Agencje na co dzień zajmują się różnymi profilami społecznościowymi, są na bieżąco z trendami i wiedzą, jakie działania potrafią przynieść najbardziej skuteczne rezultaty. 

Jak wygląda prowadzenie social mediów przez agencję Matezun?

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i elastycznie. Niektórzy lubią mieć wpływ na to, co się dzieje z jego marką. W związku z tym uwzględniamy wszystkie wskazówki i sugestie w strategii. Inni Klienci natomiast nie chcą ingerować w nasze działania. W obu przypadkach omawiamy wszelkie szczegóły, by móc wypracować zadowalający model współpracy. 

Wspólną przygodę zawsze rozpoczynamy od bezpłatnego tygodnia testowego, podczas którego prezentujemy nasze możliwości. Ustalamy cele, tematykę i sposób prowadzenia social mediów. Nasze treści przechodzą potrójną weryfikację, a Klient otrzymuje je minimum 48h przed publikacją, by w razie potrzeby wprowadzić niezbędne poprawki. 

Dbamy o profile Klientów w sposób kompleksowy, a jednocześnie mają oni realny wpływ na kształtowanie swojej marki. Jeśli myślisz o powierzeniu social mediów agencji, skontaktuj się z nami i zobacz, czy nasze metody będą Ci odpowiadać.

Zapraszamy na stronę: https://matezun.com/social-media/ 

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM