Czym są agencje interaktywne? - Agencja Interaktywna Matezun

Chcesz rozwinąć swój biznes, ale nie wiesz, z jakich usług skorzystać? Na pewno spotkałeś się z określeniami agencji marketingowych, reklamowych i interaktywnych. Jakie są jednak między nimi różnice? Do której się udać? Wszystko zależy właściwie od tego, jakie rezultaty chcesz osiągnąć i na jakim polu działać.

Agencje marketingowe

Cechuje je holistyczne podejście. Ich wyróżnikiem jest to, że potrafią spojrzeć na marketing właściwie z każdej strony. Jeśli posiadasz produkt lub usługę, której nie wiesz jak wypromować i do tej pory zupełnie nie myślałeś o aspektach promocji, warto udać się do agencji marketingowej.

Z reguły zajmuje się ona opracowaniem kompleksowej strategii obejmującej m.in. Public Relations, content marketing, projekty graficzne czy prowadzenie mediów społecznościowych. Ich działania obejmują zarówno świat offline jak i online. W skrócie kwintesencją agencji marketingowych jest budowanie i kreowanie wizerunku marki.

Agencje reklamowe

Pojęcie to często używane jest zamiennie z agencją marketingową. O ile w niektórych aspektach zakres ich usług się zbiega, nie zawsze są one ze sobą tożsame.

Agencje reklamowe skupiają się przede wszystkim na aspekcie promocyjnym, czyli jak sama nazwa wskazuje – tworzeniu reklam. W zakres ich działalności wchodzi przygotowanie kompleksowych kampanii i pojedynczych akcji reklamowych dla konkretnych marek. Taka agencja stworzy również strategię działań, opracuje media plan i wybierze najlepsze kanały do promocji dopasowane pod specyfikę danego produktu/usługi i grupy docelowej. Zatem jeżeli nie zależy Ci na zarządzaniu wizerunkiem całej marki, a chcesz jedynie skupić się na osiąganiu konkretnych celów związanych z popularnością czy opinią o Twoich produktach/usługach – najlepiej udać się do agencji reklamowej.

Agencja interaktywna

Taki rodzaj agencji jest stosunkowo nowy na rynku. Wywodzi się oczywiście od dwóch powyższych pojęć, a jego powstanie związane jest z szybkim i intensywnym rozwojem internetu. I to właśnie wyróżnia agencje interaktywne.

Ich usługi opierają się stricte na działaniu online. Najczęściej kojarzone są z tworzeniem stron internetowych. Jest to słuszna obserwacja, ponieważ agencje interaktywne w dużej mierze projektują witryny www, sklepy internetowe i zajmują się ich optymalizacją. Poza tym prowadzą także media społecznościowe, tworzą treści czy zarządzają kampaniami reklamowymi np. w Google Ads lub Meta (Facebook) Ads.

Agencje interaktywne wyznaczają sposób funkcjonowania marki w internecie, w oparciu o najlepsze rekomendacje i wytyczne klienta. Marki pod ich opieką mogą liczyć na kompleksową obsługę wizerunku w przestrzeni online.

Co wyróżnia agencje interaktywne?

Nikomu nie trzeba chyba przypominać o sile internetu. Parafrazując znaną anegdotę – jeśli Twojej firmy nie ma w wyszukiwarce Google, to zapewne nie istnieje. Dziś jednak niezwykle ważne jest, by zadbać nie tylko o samą obecność marki w przestrzeni online, ale też o jej wizerunek. I tu przychodzą z ratunkiem agencje interaktywne.

Dzięki temu, że działają na węższym polu, dokładniej znają jego uwarunkowania, trendy oraz dysponują konkretnymi narzędziami, które są w stanie przybliżyć Cię szybciej do celu. Nie tylko wprowadzą Twoją firmę do internetu np. przez Profil Firmy w Google, ale kompleksowo zajmą się jej innymi aspektami.

Specjalizacja w zakresie tworzenia stron internetowych jest nieoceniona. W agencji interaktywnej Matezun poza projektowaniem witryn WWW zajmujemy się także ich późniejszą opieką i wsparciem technicznym tak, byś Ty nie musiał przejmować się tymi aspektami. Niezależnie od tego, czy chciałbyś wykonać jedynie stronę w formie wizytówki, czy cały sklep internetowy – możesz liczyć na pełną obsługę.

Strona internetowa to jedno. Budowanie świadomości marki i jej zasięgu to kolejny krok, by o Twojej firmie mogli usłyszeć inni. Efekty takie da się osiągnąć dzięki działaniom organicznym lub nieorganicznym. Agencje interaktywne oferują oba rozwiązania. Naszym klientom zawsze staramy się doradzić, czy w ich przypadku (biorąc pod uwagę ich zasoby) lepiej sprawdzi się tylko social media marketing czy może warto zainwestować też w kampanie reklamowe np. w Google Ads.

W przypadku prowadzenia mediów społecznościowych zajmiemy się skonsultowaniem planu działań i obecności marki w sieci, procesem kreatywnym w tym tworzeniem treści i grafik oraz samą publikacją. Podobnie wygląda prowadzenie kampanii reklamowych, w których to dbamy o cały proces, a Klient otrzymuje od nas cykliczne raporty i podsumowania.

W naszej agencji interaktywnej Matezun działamy w internecie kompleksowo, a jednocześnie klienci mają realny wpływ na rozwój swoich marek. Jeśli myślisz o wejściu lub rozwijaniu swojej firmy w internecie, skontaktuj się z nami i zobacz, czy nasze metody będą Ci odpowiadać.

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM