Facebook Shops na Facebooku oraz Instagramie - Agencja Interaktywna Matezun

Przez obecną sytuację epidemiologiczną sprzedaż jeszcze bardziej przeniosła się do sieci. W odpowiedzi na te wymagania Facebook przedstawia nowe narzędzie – Facebook Shops.

„Myślę, że jest to szczególnie ważne w tej chwili, ponieważ tak wiele małych firm przenosi się online, aby poradzić sobie z ekonomicznymi skutkami Covid-19. Gdy mówi się ludziom, że mają zostać w domu, fizyczne witryny sklepowe mają trudności z otwarciem się, a miliony ludzi tracą pracę” – skomentował Mark Zuckerberg na swoim Facebookowym profilu.

Sklepy na Facebooku mają być darmowe i łatwe w utworzeniu oraz prowadzeniu nawet przez mało doświadczone osoby. Dostępnych będzie dużo opcji dostosowywania karty produktów i eksponowania konkretnych poprzez kolorowe motywy i obrazy w tle. Po założeniu sklepu pojawi się on na profilach Facebooka, Instagramie oraz WhatsAppie. Rozpoczęto również współpracę z takimi platformami jak WooCommerce, Shopify i wieloma innymi. Na ten temat jeszcze na pewno napiszemy, gdyż na obecną chwilę jest zbyt mało informacji.

„Mimo że każda firma może mieć sklep, funkcja ta jest najlepsza dla handlowców, sprzedawców detalicznych i sklepów internetowych. Polecamy ją firmom, które sprzedają odzież, dodatki (łącznie z torebkami i walizkami), wyposażenie wnętrz i produkty dla niemowląt i dzieci. Jednak inne rodzaje firm także mogą korzystać z tej karty, żeby dotrzeć do większej liczby osób na Facebooku” – mówi komunikat na dedykowanej stronie Facebooka, gdzie można założyć swój sklep internetowy. Jedyne wymagania do skorzystania z nowego narzędzia, to sprzedawanie fizycznych towarów oraz przestrzeganie specjalnego regulaminu. Ciekawą opcją mają być nagrody lojalnościowe od firm, u których regularnie dokonujemy zakupów.

Niestety nie ma żadnych informacji na temat tego, kiedy Facebook Shops zawita do Polski. Szacunkowo powinno to zająć kilka najbliższych miesięcy. Kiedy to nastąpi, na pewno będziemy o tym informować i testować czym prędzej nową funkcjonalność.

Zapraszamy również na naszego Facebooka, gdzie publikujemy wiele innych ciekawych informacji ze świata Social Mediów 🙂

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM