"Dobra" strona internetowa - czyli jaka? - Agencja Interaktywna Matezun
Decydujesz się na stronę internetową, która ma za zadanie reklamować w Internecie Twoją działalność?

Jakie funkcjonalności powinna zapewniać taka witryna? Co powinno się na niej znajdować? Jakich praktyk lepiej unikać? Dzisiaj poruszymy kilka istotnych kwestii na ten temat!

Szybkość ładowania

Pierwsza rzecz, jaką zauważa się podczas przeglądania strony internetowej, to czas ładowania. Kiedy na pełne wczytanie treści musimy czekać dłuższą chwilę, jesteśmy zniechęceni już na samym początku. Taki czas oczekiwania z pewnością nie skłoni nikogo do dokonania zakupów lub zapisania się do newslettera.

Technologia pozwala na dodanie różnych widgetów i animacji. Takie rozwiązania oczywiście pozwolą pozytywnie się wyróżnić, ale lepiej uważać z przesadną ilość gifów i migoczących elementów. Przeciążona nimi strona może znacznie zwolnić, a jak wspominaliśmy wcześniej – nie jest to pożądany efekt.

Krój czcionki

Sam wygląd to oczywiście nie wszystko. Warto skupić się także na pozornie prostej rzeczy – czcionce. Zawijane i skomplikowane napisy mogą dobrze wyglądać w logotypie i nagłówkach, ale zastosowane w większych blokach tekstu utrudnią czytanie i przyprawią użytkownika o ból głowy. W trosce o oczy internautów warto także dzielić dłuższe artykuły na krótsze akapity po kilka linijek.

Responsywność

Coraz więcej osób korzysta z Internetu na urządzeniach mobilnych – to powinna być dla Ciebie ważna wskazówka. Strona, która poprawnie wyświetla się na smartfonach i tabletach (czyli jest responsywna), nie tylko ułatwia Twoim klientom przeglądanie treści, ale również jest wyżej pozycjonowania w wyszukiwarce Google.

Przy tworzeniu strony internetowej trzeba wziąć pod uwagę parę istotnych czynników. My pamiętamy o wszystkim! Zapewniamy kompleksową i profesjonalną usługę tworzenia stron internetowych.

Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji!

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM