Zmiany w prywatności na Facebooku - Agencja Interaktywna Matezun

Słowa Marka Zuckeberga: “The future is private”, wypowiedziane na konferencji F8, wzbudziły spore zainteresowanie. Zapowiadają one bowiem zmiany w prywatności i obiegu danych.

Istnieją już wzmianki o tym, że rewolucji zostaną poddane między innymi grupy zamknięte, na których będzie można zadawać anonimowe pytania.

Facebook zapowiedział także, że pojawi się możliwość wyczyszczenia swojej historii śledzenia w Internecie. Oczywiście ucierpieć na tym może system reklamowy i targetowanie, jednak dla końcowych użytkowników będzie to na pewno zmiana na lepsze…

Kolejnym krokiem ma być szyfrowana komunikacja na Messengerze oraz nowy format reklam w aplikacji, umożliwiający kontakt z chatbotem bez konieczności wychodzenia z aplikacji. Oczywiście firmy mogą na tym bardzo skorzystać, bowiem umożliwi im to bardziej personalny kontakt z klientem.

Wiele osób rezygnuje z korzystania z Facebooka właśnie ze względu na wszechobecne zbieranie danych o użytkownikach. Wszystkie te zmiany zapowiadają jednak pozytywne rozwiązania, które mogą przekonać do siebie nawet przeciwników serwisu.

Facebook opiera swoje działanie w głównej mierze na danych, więc jak te zmiany wpłyną na jego funkcjonowanie? Jesteśmy bardzo ciekawi jaką ścieżkę obierze!

 

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM