Poznaj najlepszy system CMS - Agencja Interaktywna Matezun
WordPress jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemów CMS do zarządzania stronami internetowymi. Za jego sukcesem z pewnością stoi fakt, że nie musisz być projektantem ani programistą, żeby dzięki temu narzędziu zbudować dobrze prosperującą witrynę. 

Sama prostota obsługi to jednak bardzo ogólne pojęcie, które warto rozwinąć i przy okazji przedstawić jeszcze kilka innych, ciekawych funkcjonalności. Dlaczego więc warto zainteresować się WordPressem?

Wtyczki

Tworzenie stron z tym systemem pozwoli na zbudowanie zarówno prostego bloga, jak i zaawansowanego sklepu internetowego czy portalu. Wszystko to za sprawą wtyczek, które dają możliwość rozszerzenia funkcjonalności strony. WordPress wspiera takie rozwiązania i umożliwia korzystanie z wyszukiwarki wtyczek. Dzięki temu do witryny można dodać newsletter, formularze kontaktowe i wiele, wiele więcej.

Szablony i edytory

Mimo że w Internecie na każdym kroku natkniesz się na strony powstałe dzięki systemowi WordPress, wiele z nich różni się od siebie, nawet jeśli są o podobnej tematyce. Wpływa na to różnorodność i mnogość dostępnych szablonów, edytorów oraz układów. Ktoś nieobeznany może mieć problem ze stworzeniem własnej strony od zera, niemniej jednak edycja pojedynczych elementów nie stanowi wyzwania.

Do dyspozycji mamy zarówno płatne, jak i darmowe wtyczki oraz motywy. Pomimo faktu, że bezpłatne narzędzia oferują mniejszą funkcjonalność, to jednak wystarczą do zarządzania prostą witryną.

Responsywność

Skoro jesteśmy już przy szablonach, to kolejną bardzo istotną zaletą WordPressa jest fakt, że oparte na nim strony internetowe są responsywne. To znaczy, że ich wygląd dostosowuje się do urządzenia, na jakim są wyświetlane. Inaczej wyglądają w przypadku monitorów komputera, inaczej na smartfonach i jeszcze inaczej na tabletach. Dzięki takiemu udogodnieniu, internaucie będzie się wygodnie przeglądało treści i na pewno zostanie na stronie na dłużej.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

Jakby tych wszystkich zalet było mało, mamy jeszcze jedną dobrą informację. WordPress jest tworzony zgodnie ze standardami SEO. Dzięki wysokiej jakości kodowi źródłowemu oraz narzędziom do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, strony na tym systemie mają większą szansę znaleźć się na pierwszych stronach wyników wyszukiwania Google.

Mnogość funkcji oraz intuicyjny interfejs czynią z WordPressa idealne narzędzie nie tylko do tworzenia stron, ale również do późniejszego nimi zarządzania.

Potrzebujesz strony internetowej i patrzysz przychylnie na WordPressa, ale nie masz czasu albo odpowiedniej wiedzy, żeby wykonać witrynę samemu? Zapraszamy do kontaktu! Od wielu lat zajmujemy się tworzeniem stron na WordPressie. Wszystkie nasze realizacje są estetycznie wykonane i oddane do użytku w terminie!