Zakupy przez Instagram - Agencja Interaktywna Matezun

Ostatnie miesiące zdecydowanie należą do Instagrama. Co chwilę możemy się dowiedzieć o wprowadzanych nowościach w tym serwisie.

Nowe funkcje w Stories, oznaczenia profili w biogramach, czy ułatwione przeglądanie nowych postów, to tylko drobne nowości.

Zmiany zaszły także w platformie IGTV, która początkowo miało być przeznaczona dla prostych filmów w formacie pionowym, nagrywanych telefonem. Teraz wspiera ona także filmy w standardowym formacie 16:9, do których wystarczy obrócić nasze urządzenie.

Od jakiegoś czasu na Instagramie dostępna jest możliwość oznaczania swoich produktów i linkowania ich do sklepu internetowego. Ta funkcja nie jest jednak aktywna dla wszystkich firm i trzeba spełnić kilka warunków, aby ją włączyć. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą oznaczać swoje produkty w postach, dodając bardziej szczegółowe informacje np. jego cenę, opis i link do strony.

Wkrótce zostanie udostępniona także opcja dokonywania zakupów bezpośrednio z poziomu Instagrama. Znacznie ułatwi ona proces zakupowy i zwiększy znaczenie tego serwisu w promocji produktów. Niestety na razie funkcja ta zostanie udostępniona jedynie w kilku krajach.

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM