Jak skutecznie targetować reklamy - Agencja Interaktywna Matezun

Targetowanie to w najprostszych słowach określanie grupy odbiorców, do jakich mają dotrzeć Twoje reklamy.

Jest to najważniejszy etap przy rozpoczynaniu kampanii – w końcu nie chcemy płacić za wyświetlenie jej ludziom, którzy na pewno nie zapłacą za Twoje produkty. Warto zastanowić się, jakie zainteresowania i czynniki demograficzne skłaniają Twoich konkretnych klientów do kupna usług i produktów, jakie oferujesz. Jeśli na przykład prowadzisz sklep z odzieżą damską, chcesz dotrzeć do kobiet zainteresowanych zakupami i modą.

Z drugiej strony jako właściciel firmy budowlanej nie chcesz przyciągać uwagi takich odbiorców, ponieważ oni raczej nie będą zainteresowani Twoimi usługami. Warto zajrzeć do zakładki “statystyki grupy odbiorców” w menadżerze fanpage. Dzięki temu poznasz dane na temat osób, które już obserwują Twoją stronę i na tej podstawie będziesz mógł określić, jacy odbiorcy są zainteresowani tymi treściami.

Wiek i lokalizacja to kolejne ważne czynniki, jakie powinieneś rozważyć przy targetowaniu reklam. Jeśli Twoja firma ma siedzibę w Krakowie i odwiedzają ją osoby z okolicy, nie ma sensu kierować reklamy do osób w Warszawie, albo na całą Polskę (chyba że planujesz otworzyć oddział w innym miejscu). Tak samo jest z językiem, jakim posługują się Twoi odbiorcy. Jeśli są to Polacy, wystarczy wybrać w opcjach targetowania język polski, a jeśli chcesz trafić do Amerykanów – wybierasz angielski. W tej kwestii chyba wszystko jasne.

Reklamy na Facebooku możesz skierować do osób, które mają różne interakcje z Twoją stroną. Możesz albo zachęcić nowych odbiorców do polubienia, albo osoby, które już Cię obserwują – do zakupu usług lub produktów. Osoba, która już polubiła Twój fanpage znajduje się w Twojej grupie docelowej, więc wyświetlanie jej reklamy zachęcającej do polubienia nie ma sensu. Dlatego można wykluczyć w targetowaniu osoby, które już polubiły stronę.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kampanie reklamowe to szeroki temat. Nie zmienia to jednak faktu, że są one bardzo skutecznym sposobem na dotarcie do większej liczby klientów.

Jeśli nie masz czasu na zgłębianie tego tematu albo stawiasz pierwsze kroki w świecie marketingu – możemy Ci pomóc! Zajmujemy się konfiguracją i prowadzeniem kampanii na Facebooku. Wykonujemy reklamy z dbałością o szczegóły oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta!

matezun facebook ads

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM