Real time marketing w praktyce! - Agencja Interaktywna Matezun
Na marketing składa się nie tylko okazjonalne publikowanie postów reklamowych na Facebooku lub dodawanie relacji firmowych na Instagramie. Sposób, w jaki się reklamujesz, powinien zależeć od specyfiki Twojej działalności i grupy docelowej, ale także od… sytuacji na świecie.

Dzisiaj przedstawimy, w jaki sposób możesz zaczerpnąć z działań marketingowych znanych marek.

Bądź na bieżąco!

Przytoczymy przykład chyba najbardziej aktualny w dzisiejszych czasach – tak zwany real time marketing. Polega on na nawiązaniu w treściach do bieżącej sytuacji na świecie. Wystarczy spojrzeć na swoją tablicę na Facebooku, a już zobaczymy pełno odwołań do panującej pandemii.

Konkretne przykłady

Jednak real time marketingu można używać również w kontekście pozytywnych wydarzeń. W 2019 roku, wraz z premierą najnowszych Gwiezdnych Wojen, spora część marek obecnych w Internecie publikowała na swoich social mediach memy odnoszące się do znanych postaci z kultowej sagi.

Podobna sytuacja miała miejsce po ogłoszeniu Młodzieżowego Słowa Roku. Marki takie jak KFC, PizzaPortal czy Empik od razu podchwyciły temat i wykorzystały go w swoich postach.

Jak to wykorzystać?

Jak możesz wprowadzić działania związane z real time marketingiem do swojej strategii? Przede wszystkim obserwuj bieżącą sytuację. Premiera ciekawego filmu, nowości związane ze światem nauki czy nawet sytuacja polityczna (jeśli lubisz kontrowersje), mogą być pretekstem do stworzenia posta lub grafiki, która z pewnością zaciekawi Twoich odbiorców i przyciągnie nowych!

A jeśli chcesz wykorzystać potęgę real time marketingu, ale wolisz skupić się na rozwoju swojej działalności – zapraszamy do kontaktu! Zajmujemy się prowadzeniem social media i jesteśmy na bieżąco z sytuacją na świecie! Zapewniamy posty okazjonalne, ciekawe grafiki i treści, wszystko dopasowane do Twoich potrzeb!

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM