Premiery filmów na Youtube - Agencja Interaktywna Matezun

Kilka dni temu serwis Youtube wprowadził nową funkcję dla filmów – premiery.
Umożliwia ona dodanie wydarzenia, na którym przesłany film odtwarza się po raz pierwszy, o konkretnej godzinie.

Funkcja premier na Youtube działa analogicznie do podobnej funkcji na Facebooku. Jednak w praktyce jest ona o wiele bardziej użyteczna.

Dzięki premierze mamy możliwość utworzenia wydarzenia, o którym możemy wcześniej poinformować naszych odbiorców. Pozwala to na zorganizowanie lepszej promocji wokół filmu, która przekłada się na większą ilość wyświetleń i polubień zaraz po publikacji.

Dodatkowo premiera filmu wprowadza także czat na żywo dla widzów. Mogą oni w czasie rzeczywistym komentować materiał lub komunikować się z twórcą.

Mamy także do dyspozycji osobną stronę odtwarzania, którą możemy udostępniać w naszych mediach. Użytkownicy zainteresowani filmem, mogą teraz zostawić Like jeszcze przed opublikowaniem się materiału. Dodatkowo dostępna jest także opcja ustawienia powiadomienia przypominającego o rozpoczynaniu się premiery na 30 minut przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu o konkretnej godzinie publikacji, możemy zgromadzić na kanale już większą liczbę osób.

W trakcie trwania premiery filmu, mamy dostęp do wszystkich statystyk. Możemy śledzić ile osób aktualnie ogląda materiał na żywo – tak jak w przypadku transmisji.

Po zakończeniu premiery, film pozostaje na kanale i jest widoczny tak jak standardowy materiał. Warto zaznaczyć, że wszystkie wyświetlenia i polubienia zdobyte przed i w trakcie trwania premiery, pozostają już przy materiale. Dzięki temu film zaraz po publikacji ma znacznie lepsze oceny, więc Youtube będzie go lepiej pozycjonował.

W najbliższym czasie prawdopodobnie znaczna większość twórców zacznie wykorzystywać funkcję premier.
A jak Wam podoba się ta nowość?

 

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM