O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz osiągnąć sukces w social mediach? - Agencja Interaktywna Matezun
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z promocją marki w social mediach – pewnie zastanawiasz się, jakie czynniki wpływają na sukces w internecie. Szukasz magicznych formułek i sztuczek, by jak najszybciej zdobyć dużą popularność. Z naszego doświadczenia wynika, że odpowiedź może być prostsza, niż Ci się wydaje.

Kluczowym czynnikiem przy prowadzeniu fanpage w social mediach jest… regularność publikowania. Oczywiście nie bagatelizujemy tutaj roli ciekawych treści oraz estetycznej oprawy graficznej. Prawda jest jednak taka, że nikt nie będzie obserwował fanpage, na którym nic się nie dzieje, lub posty wrzucane są bez konkretnego harmonogramu i nie wiadomo, kiedy można spodziewać się nowych treści na stronie.

Facebook umożliwia planowanie postów do przodu. Dzięki czemu wystarczy usiąść raz w tygodniu i zaplanować treści na kilka dni do przodu, zamiast denerwować się lub zapomnieć wrzucić posta danego dnia.

Ile postów publikować?

Warto przed rozpoczęciem planowania zastanowić się, ile postów w tygodniu chcesz publikować na fanpage. Optymalna liczba, sprawdzająca się w większości przypadków – to 2 lub 3 posty. Powinny być jednak publikowane w stałe dni tygodnia, o konkretnej godzinie.

Jak wybrać godziny publikacji?

W ustawieniach fanpage Facebooka można zobaczyć statystyki na temat aktywności fanów. Na tej podstawie przy planowaniu postów proponowane są godziny publikacji, by pomóc twórcy dotrzeć do jak największej liczby osób. Warto skorzystać z tych danych, jeśli nie wiesz, która godzina będzie najlepsza na publikowanie treści.

A co, jeśli nie masz na to czasu?

Obecność w social mediach jest bardzo ważna przy zdobywaniu nowych klientów z wykorzystaniem Internetu. Planowanie odpowiednich treści zajmuje sporo czasu, ale owocuje rosnącą ilością odbiorców oraz pozwala wykształcić wizerunek marki online. Jeśli więc nie możesz poświęcić odpowiedniej ilości godzin na prowadzenie social media – skontaktuj się z nami!

Dostarczamy wszystkie potrzebne posty na czas, zapewniamy oprawę graficzną i treści dostosowane indywidualnie do Twoich potrzeb! Dzięki temu masz pewność, że na Twoich profilach w mediach społecznościowych zawsze będzie się coś działo.

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM