Nie tylko polubienia! Co mierzyć w social mediach? - Agencja Interaktywna Matezun

Kiedy mówimy o “rozmiarach” fanpage i jego “wartości”, często mamy na myśli polubienia strony głównej i postów w przypadku Facebooka, czy obserwatorów na Instagramie.

Ten wskaźnik jednak jest tylko jednym z aspektów jakie powinniśmy brać pod uwagę, jeśli chodzi o ilość użytkowników zaangażowanych w społeczność, którą budujesz.

Owszem, polubienia to jeden z najbardziej widocznych wskaźników, jednak często użytkownik klika “Like” na stronie, a potem nie wraca do niej, bo ginie ona w dziesiątkach (jeśli nie setkach) obserwowanych przez niego fanpage,

Ważną rolę odgrywają także komentarze i udostępnienia, ponieważ świadczą one niejako o następnym stopniu zaangażowania Twoich odbiorców!

Kiedy są oni naprawdę zainteresowani publikowanymi przez Ciebie treściami i chcą angażować się na fanpage, nie boją się wyrażać swojej opinii w komentarzach, czy nawet polecać Twoje produkty znajomym.

Jeśli masz dostęp do firmowego konta, warto zwrócić uwagę na wskaźniki “zasięg” oraz “kliknięcia/działania”, dostępne w panelu administracyjnym. To właśnie one pokazują, ilu użytkownikom Twój post wyświetlił się w aktualnościach, oraz ilu go kliknęło żeby przeczytać więcej!

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM