Jak wykorzystać czas kwarantanny w swojej firmie? - Agencja Interaktywna Matezun
Obecna sytuacja gospodarcza nie sprzyja rozwojowi firm, ze względu na wprowadzone restrykcje większość przedsiębiorstw zaliczyła mocne spadki przychodów lub całkowicie zawiesiło działalność. Jak wykorzystać obecną sytuację na swoją korzyść?

Szukaj rozwiązań! Każdy problem to okazja do jego rozwiązania, nie ma sytuacji bez wyjścia, trzeba tylko wykazać się kreatywnością. Niżej podajemy kilka propozycji.

Przejdź do świata online!

Chyba nie ma lepszego modelu biznesowego w tym okresie. Świat usług w Internecie jest potężny i warto z niego korzystać. Łatwość promowania swoich produktów, dotarcie do ogromnej liczby osób, skalowanie swojego biznesu – to tylko niektóre z zalet pokazywania swoich usług w internecie. Można powiedzieć, że nie każdy może przejść do świata online, ponieważ prowadzą działalności w formie stacjonarnej jak na przykład fizjoterapeuci, trenerzy personalni, sprzedawcy kwiatów czy mebli. Przy odrobinie kreatywności naprawdę można wyjść z tego zwycięską ręką.

Fizjoterapeuta ma możliwość udzielania porad online, może prowadzić live, pokazując jak wykonywać dane ćwiczenia rehabilitacyjne. Trenerzy personalni – to idealny czas, by ruszyć na skalę, zamiast prowadzić treningi 1:1. Teraz, podczas publicznego live, w treningu może brać udział nieograniczona liczba osób, każdy u siebie w domu, nie trzeba nawet kupować karnetu na siłownię.

Nowy produkt/usługa, dopasowane do sytuacji!

Mówi się, że jedyna pewna w życiu rzecz to zmiana. Świat ewoluuje, technologia idzie do przodu. Albo potrafimy się dostosować, albo skończymy jak starożytne Nokie. Tak samo można potraktować obecną sytuację. Jest to zmiana, do której, trzeba się dostosować.

Jak siłownia może świadczyć swoje usługi Klientom, będąc zamknięta? Można wynajmować sprzęt na godziny/dni/tygodnie. Pomysł abstrakcyjny, ale na pewno jest to jakaś forma rewolucji – skoro już wypożyczamy rowery miejskie, samochody i tak dalej…

Konsultacje!

Obecna sytuacja zaskoczyła chyba wszystkich. Nikt nie był na to przygotowany. Nikt ma nie teraz czasu na testowanie i naukę nowych umiejętności, które potrzebne są na już! Jeśli masz wiedzę z danej dziedziny, możesz zaproponować konsultacje. Mnóstwo ludzi potrzebuje wiedzy natychmiast!

Jak założyć sklep internetowy? Jak zrobić stronę? Jak założyć fanpage na Facebooku? Jak wypromować swoje usługi w Internecie? Jak korzystać z reklam? Jak… Takie pytania można zadawać w nieskończoność. Jeśli masz specjalistyczną wiedzę, dziel się nią w postaci konsultacji. Jest to sytuacja win-win. Ty monetyzujesz swoją wiedzę, a klient otrzymuje to, czego potrzebuje w tym momencie.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania podane w powyższym przykładzie – świetnie trafiłeś! Chętnie pomożemy w kwestiach promocji w social mediach. Tworzymy strony internetowe oraz konfigurujemy kampanie marketingowe. Skontaktuj się z nami!

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM