Jak wyróżnić się spośród innych firm? - Agencja Interaktywna Matezun
Prowadząc firmę lub przeglądając wiadomości dotyczące marketingu, z pewnością zdarzyło Ci się spotkać z terminem “identyfikacja wizualna”.

O ile większość osób zna terminy takie jak “logo”, “logotyp” i “sygnet” (swoją drogą nie powinno się ich używać zamiennie i zaraz wyjaśnimy, dlaczego), tak “identyfikacja wizualna” jest pojęciem dość mglistym.

Z czym to się je?

Tak na prawdę jest to nic innego, jak zbiór elementów graficznych, które utożsamia się z marką. Są to nie tylko wspomniane wcześniej logo i logotyp, ale także kolorystyka, krój czcionek i różnego rodzaju ozdobniki. Tych elementów używa się nie tylko w dokumentach oraz materiałach w social media, ale również na elementach wystroju biura, strojach pracowników czy gadżetach firmowych (tutaj jako przykład mogą posłużyć nasze słynne kubki z logo agencji).

Dlaczego warto zadbać o identyfikację wizualną firmy?

Tworzenie spójnego wizerunku marki to tylko jeden z celów identyfikacji wizualnej. Większość ludzi jest wzrokowcami i często ocenia firmę po pierwszym spojrzeniu na logo. Dlatego ważne jest, by budziło ono konkretne odczucia oraz robiło to słynne dobre pierwsze wrażenie.

Jak ocenisz firmę, która na każdej grafice używa innego kroju czcionek i kolorów? A jak w Twoich oczach wypadnie konkurencja, u której treści są spójne, zawsze utrzymują jeden styl wypowiedzi, używają konkretnych emotek i słów? Która z nich wyda Ci się bardziej profesjonalna, godna zaufania i lepiej zorganizowana? Nietrudno jest zgadnąć, że pewnie ta druga.

Logo vs logotyp

A skoro jesteśmy już w temacie kolorów i czcionek, warto jeszcze poruszyć jeden temat – różnicę między logo, logotypem a sygnetem.

Logo najczęściej składa się z sygnetu oraz logotypu. Sygnet jest znakiem bez podpisu (na przykład wielkie, żółte M w przypadku McDonald’s lub cztery białe kółka w przypadku Audi), natomiast logotyp to sama nazwa firmy wyrażona konkretną czcionką, którą spotyka się w towarzystwie sygnetu. Można więc powiedzieć, że logo Coca Coli to jednocześnie logotyp firmy, ponieważ składa się z samego napisu. Natomiast w skład logo Apple’a wchodzi nie tylko logotyp – nazwa firmy, ale także słynne nadgryzione jabłko.

Zależy Ci na spójnej identyfikacji wizualnej Twojej firmy, ale nie wiesz, jak zabrać się za jej kreowanie? Nie masz czasu na robienie grafik, ale zależy Ci na dobrym efekcie? Zapraszamy do kontaktu! Tworzymy nie tylko estetyczne grafiki i strony internetowe zgodne z wizerunkiem Twojej firmy, ale również logo (sygnet + logotyp 😉 ).

wyróżnij się

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM