Sklep zoologiczny - Agencja Interaktywna Matezun

Branża zoologiczna

Sklep w branży zoologicznej

Pracę nad kampanią dla tej firmy rozpoczęliśmy w kwietniu 2022 roku. Przejęliśmy wtedy prowadzenie działań marketingowych, które zostały rozpoczęte przez inną agencję marketingową.

Naszą kampanię skupiliśmy w całości na budowaniu content marketingu oraz kampanii sprzedażowych na platformie Facebook Ads. Ważną kwestią jest fakt, że sprzedawany produkt należy do kategorii premium. W związku z tym ważne dla nas było dotarcie do odpowiedniej grupy odbiorców. Kampanię oparliśmy o zakupy z katalogu produktów, remarketing oraz osoby o podobnych zainteresowaniach.

Głównym naszym celem było uzyskanie zwrotu wydatków na reklamę (zwanego ROAS) powyżej 10. Zamierzony cel udało nam się już spełnić w pierwszym miesiącu po wdrożeniu nowej strategii, ale jednocześnie stale staramy się optymalizować kampanie, aby uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki.

Cel:

Głównym założeniem, które chcieliśmy osiągnąć, było utrzymanie wskaźnika zwrotu wydatków na reklamę (ROAS) powyżej 10. Największym wyzwaniem była optymalizacja strategii marketingowej i dotarcie do potencjalnych klientów różnymi typami kampanii.

Podjęte działania:

Po przejęciu działań marketingowych rozpoczęliśmy wdrażanie nowej strategii. Przebudowaliśmy klika istniejących kampanii, część z nich zmieniliśmy i wdrożyliśmy zupełnie inne reklamy, a także grupy odbiorców. Dostosowaliśmy również katalog produktów do naszych potrzeb. Dodatkowo zmieniliśmy budżety wydawane na poszczególne kampanie, aby lepiej zoptymalizować wydawane środki reklamowe.

Wyniki skuteczności kampanii

Z

kwiecień 2022

Zakupy 241 
Koszt za zakup 27,68zł
Wydana kwota 6 671,71zł
Wartość zakupów 68 238,69zł
ROAS 10,22
Z

maj 2022

Zakupy 225
Koszt za zakup 22,28zł
Wydana kwota 5 012,90zł
Wartość zakupów 62 621,67zł
ROAS 12,49
Z

czerwiec 2022

Zakupy 206
Koszt za zakup 28,45zł
Wydana kwota 5 859,90zł
Wartość zakupów 63 218,60zł
ROAS 10,79

Podsumowanie:

Udało nam się osiągnąć założony cel reklamowy. Nie zwalniamy jednak tempa i wdrażamy nowe reklamy oraz kampanie, a także optymalizujemy już istniejące, aby uzyskać jeszcze więcej sprzedaży produktów naszego klienta, przy jak najwyższym zwrocie za reklamę.

Zacznijmy działać

Jesteś gotowy wypłynąć na szerokie wody możliwości?

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM