Sklep kosmetyczny - Agencja Interaktywna Matezun

Branża kosmetyczna

Sklep w branży kosmetycznej

Działania marketingowe na platformie Facebook Ads rozpoczęliśmy w grudniu 2021 roku. Głównym naszym celem było pozyskiwanie większej ilości zamówień w sklepie internetowym.

W naszych działaniach postawiliśmy na kampanię sprzedażową, która miała docierać do osób zainteresowanych danymi produktami, czyli właścicieli salonów i gabinetów kosmetycznych. Z biegiem czasu dodaliśmy także grupę remarketingową, która skupia się na docieraniu do odbiorców, którzy mieli już kontakt ze sklepem, ale nic na nim nie kupiły. Obecnie jest to nasza główna droga dotarcia do potencjalnego kupującego.

Wyniki jakie uzyskiwaliśmy z tej kampanii byłby bardzo dobre. W samym tylko pierwszym miesiącu działań osiągnęliśmy zwrot z wydatków na reklamę na poziomie ponad 1200%. Obecnie bazując na sukcesie naszych działań uruchomiliśmy także osobne kampanie na platformie Google Ads.

Cel:

Naszym nadrzędnym celem było zwiększenie sprzedaży produktów oferowanych na sklepie. Osiągając te zakupy przy jak najniższym koszcie bylibyśmy także w stanie zwiększyć zyski oraz zwrot z wydatków na reklamę.

Podjęte działania:

Rozpoczynając nasze działania marketingowe skupiliśmy się na dotarciu do grup potencjalnych osób, które mogą być zainteresowane danymi produktami. Stworzyliśmy precyzyjne grupy odbiorców skierowane na właścicieli gabinetów i salonów kosmetycznych. W trakcie trwania kampanii dołożyliśmy także grupę remarketingową docierającą do osób, które były na stronie internetowej sklepu w ostatnich dniach lub podjęły działania na fanpage firmowym.

Wyniki skuteczności kampanii

Z

styczeń - luty 2022

Zakupy 22
Koszt za zakup 34,87zł
Wydana kwota 767,10zł
Wartość zakupów 16 069,80zł
ROAS 20,95
Z

marzec - kwiecień 2022

Zakupy 21
Koszt za zakup 37,76zł
Wydana kwota 792,86zł
Wartość zakupów 22 300,30zł
ROAS 28,13
Z

maj - czerwiec 2022

Zakupy 16
Koszt za zakup 49,58zł
Wydana kwota 793,21zł
Wartość zakupów 14 326,55zł
ROAS 18,06

Podsumowanie:

Dzięki naszej strategii marketingowej, nasz Klient odnotowuje obecnie bardzo dużą sprzedaż swoich produktów przez sklep internetowy. Zysk z kupowanych produktów pozwala na duży zwrot z inwestycji w reklamy. Dzięki naszej owocnej współpracy uruchomiliśmy także dodatkowe działania na platformie Google Ads, gdzie również skupiamy się na generowaniu sprzedaży w witrynie internetowej.

Zacznijmy działać

Jesteś gotowy wypłynąć na szerokie wody możliwości?

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM