Lokalna pizzeria - Agencja Interaktywna Matezun

Branża gastronomiczna

Lokalna firma posiadająca
sieć pizzerii

Współpracę z klientem rozpoczęliśmy już w 2018 roku, działając wtedy jeszcze pod inną marką. Usługi świadczymy dla niego nadal, co oznacza, że musi być zadowolony z naszej obsługi 😉

W kampanii reklamowej na platformie Google Ads skupiamy się na dotarciu do lokalnych odbiorców, którzy mogą mieć ochotę na zamówienie pizzy lub innego dania. Zachęcamy potencjalnych klientów do kontaktu telefonicznego i składania zamówień na pyszną pizzę prosto z pieca bez wychodzenia z domu.

W II kwartale 2020 roku nastąpił wzrost budżetowy kampanii, gdyż z powodu pandemii cała strategia marketingowa przeniosła się do internetu. Kampania stała się wtedy dla klienta jeszcze ważniejsza i zaczęła stanowić jedno z najważniejszych źródeł pozyskiwania zamówień.

Cel:

Głównym założeniem, które chcieliśmy osiągnąć było zwiększenie sprzedaży pizzy poprzez zamówienia telefoniczne. Utrzymanie w miarę niskiego kosztu za pojedynczą konwersję, przy dotarciu do jak największego grona potencjalnych odbiorców, było i jest największym wyzwaniem w tej kampanii.

Podjęte działania:

Skupiliśmy się na prostych reklamach tekstowych skierowanych do osób w bliskiej lokalizacji. Wybór odpowiednich słów kluczowych pozwolił nam uzyskać niski koszt za kliknięcie i bardzo dobry współczynnik konwersji.

Szybko podjęte kroki skupiające się na rozbudowie kampanii i zwiększeniu budżetu, przy zamknięciu gastronomii w marcu 2020 roku pomogły klientowi utrzymać stabilne wyniki sprzedażowe.

Wyniki skuteczności kampanii

Z

I kwartał 2021

Kliknięcia 3 102
CPC 0,64zł
Ilość kowersji 186
Koszt konwersji 10,67zł
Z

II kwartał 2021

Kliknięcia 2 806
CPC 0,72zł
Ilość kowersji 159
Koszt konwersji 12,65zł
Z

III kwartał 2021

Kliknięcia 3 106
CPC 0,67zł
Ilość kowersji 180
Koszt konwersji 11,50zł

Podsumowanie:

Na ten moment większość zamówień telefonicznych pochodzi z naszej kampanii reklamowej. Klient jest zadowolony z naszej długoletniej współpracy, którą dalej rozwijamy także w innych kierunkach marketingowych. Dla przykładu ostatnio rozpoczęliśmy odrębną kampanię na platformie Facebook Ads.

Zacznijmy działać

Jesteś gotowy wypłynąć na szerokie wody możliwości?

Nasza strona używa plików cookies w celu ulepszenia jej funkcjonalności. Korzystając z niej akceptujesz naszą
Politykę Prywatności   
ROZUMIEM